Мајтап

Виц: Разлика меѓу прилепчанец и кавадарчанец

Што е разликата помеѓу прилепчанец и кавадарчанец?

После пет пива Прилепчанецот оди на тутун, а Кавадарчанецот оди кај другар му на по една ж’та.

Loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top