Мајтап

Виц: Пратеникот што се откажал од политика


Зборуваат двајца пратеници:
– Се откажувам! Излегувам од листите, се откажувам од функцијата и воопшто – крај со политиката!
– Ти луд ли си колега? Што ти е?
– Страв ми е! Изгледа има Господ и ми дава знаци, време e да си платам за гревовите!
– Молам?
– Минатиот месец имав сообраќајка со Мерцедесот на истиот пат кој пред 5 години ветив дека ќе го асфалтирам и ме однесоа на лекување во истата болница за која пред 10 години ветував реновирање.
– Случајност колега!
– Случајност, случајност, ама пpед 15 години ветив нова мртовечница и крематориум!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top