Мајтап

Виц: Покераш во градски


Влегува покераш во градски автобус, му приоѓа кондуктерот:

Карта ?

Понатаму.

Карта?

Понатаму.

50 денари!

На твоите 50, уште 100 мои !

Настанува пауза, си разменуваат погледи… и покерашот сфаќа дека нешто не е во ред, па го прашува:

Ти што си?

Кондуктер!

Слабо, кента флеш!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top