Мајтап

Виц: Мујо свири на клавир


Мујо свири на клавир, доаѓа Хасо сиот запрепастен и го прашува:

Мујо, човече како можеш да свириш на клавир кога вчера ти почина Фата?

А Мујо му вели: Без гајле, Хасо, брат, само на црните свирам.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top