Мајтап

Виц: Муабет за брак

Си прават две другарки муабет „уз“ кафе:

– Овој мојов дечко, после пет години врска конечно ми направи муабет за брак.

– Опа!! Ајде, кажи што ти рече?

– Копилето ми кажа дека е женет осум години и има две деца.

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top