Мајтап

Виц: Македонец во Лондон


Се враќа Македонец во Македонија после подолг престој во Лондон, па го прашуваат:
А бе, брат, како во Лондон? Ти беше ли тешко со англискиот?
Мене не, брат, ама на Англичаните да.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top