Мајтап

Виц: Капетан на брод


Оди дечко на интервју за работа на луксузен туристички крстосувач, па почнува муабетот.

За која позиција аплицирате?

За капетан на бродот.

Аха. А какво искуство имате од таа област?

Па, имам возено педалинки по Охридско.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top