Мајтап

Виц: Како ќе платите


На каса од бутик, жената полна со ќеси со нови работи, а продавачот го прашува мажот:

Како ќе платите, кеш или со картичка?

Мажот воздивнува и вели:

Со тешко срце ќе платам.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top