Мајтап

Виц: Како функционира држава

Прашуе учителка:
– Деца знаете ли како функционира држава?
Диза Трајче руку и вика:
– Ја знам учителке
– Ајде кажи Трајче
– Епа овакој, држава е преко океански брод, премиер е капетан, министри су посада која га носив тј брод низ бранови и олује
– Браво Трајче, а народ куде е?
– Па на брод учителке
– А што прави народ?
– Повраќа учителке.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top