Мајтап

Виц: Доцнење на работа

Другарот од Перо пред еден месец се вработил, па Перо го прашува:

Како ти е на новото работно место?

Никако брат. Замисли, ме избркаа затоа што еднаш задоцнив на работа.

Како бе? А колку задоцни?

Па, две недели.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top