Мајтап

Виц: Дали ми е здрав алатот?

Блажо направил сообраќајка и го однеле во болница. Медицинската сестра го прашала Блажо како се осеќа…
Блажо: Добар сум, само те молам ај види дали ми е здрав алатот.
Сестрата: Не биди безобразен, не можам.
Блажо: Ај те молам, најважно е алатот да ми е здрав.
Медицинската сестра се смилувала и го открила чаршавот и му вели:
– Здрав ти е, на него има напишано “оле”!
Блажо: Оф лелеееле, ах бре Блажо кој те тераше да пиеш, волу еден, Господе што ли ти згрешив за ова да ми го направиш, почнал да кука Блажо.
Сестрата: Зошто кукаш, ти кажав дека ти е здрав.
Блажо: Сестро, знаеш ли што пишеше на алатот?
Сестрата: Што?
Блажо: Наше ќе биде и Солунско поле!!!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top