Мајтап

Виц: Богат дедо

Прават муабет двајца другари:

Добро бе, брат, не се ожени ли ти со Весна? Седум години одевте…

Не, брат. Ја запросив и ме одби. Ми рече дека сум бил сиромав.

Ѝ кажа дека имаш богат дедо?

Ѝ кажав бе, брат.

И?

И сега Весна ми е баба.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top