Вебкафе

Видете зошто не треба да го местите креветот наутро!


Велат дека уреден дом, носи и уредни мисли, а за многу луѓе тоа почнува со спремање на креветот утрото. Но експертите велат дека тоа носи повеќе штета од корист.

„Секоја ноќ вашиот душек треба да впие околу пола литар влага, генерално пот“ вели Клаудиа од компанијата за производство на душеци.

„Важно е таа влага повторно да испари во текот на денот, бидејќи во спротивно се создаваат идеални услови за појава на бактерии“ додаде таа.

Наместо да го местите креветот наутро, таа советува да се соберат прекривачите на крајот од душекот и така да биде во текот на денот.

Ако не ви се допаѓа тоа да биде така цел ден, Клаудиа сугерира така да остане барем додека не го испиете утринското кафе.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top