Славни

Видете зошто е дојден Златан Ибрахимовиќ во Штип!


Порталот на екипа.мк откри зошто големиот напаѓач всушност е дојден во Македонија. Напаѓачот на Манчестер јунајтед, кој во моментов повторно е надвор од терените поради повреда, денеска секако беше главна атракција во Штип.

Тој е дојден на лов, и треба да остане и во наредните неколку денови, а дел од најсреќните штипјани имаа и можност да се фотографираат за спомен со легендарниот напаѓач.

Швеѓанецот е најновата фудбалска ѕвезда која доаѓа во Македонија на лов, откако претходно беа и Единсон Кавани, Диего Милито…

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top