Бизнис

Видете колку пари заработува во минута сопственикот на модниот бренд „Зара“!


Зара е еден од големите модни ланци кои чести ги посетуваме кога сакаме да си приуштиме ново парче облека.

Без сомневање имаат јака политика и добар маркетинг, а за сето тоа е заслужен Амансио Ортега. Тој е 80 годишен мултимилијардер, го престигна и Бил Гејтс на листата од најбогати луѓе на светот, а се очекува да биде уште побогат.

A post shared by O POVO Online (@opovoonline) on


Не ни чудно што неговите џебови се преполни кога му ги полниме ние кој стално висиме во Зара. Нето вредноста на неговото царство се проценува на 63 милијарди евра. Паѓате во несвест? И ние.

Како што се пресметува во 2017 заработил дури 338 милиони евра, а од тоа може да се заклучи дека господин Ортега секоја минута заработува 644 евра. Ортега дефинитивно знае како се создава бизнис.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top