Спорт

Видете каков „вундеркинд“ има Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед во последните неколку години покажа дека има големи таленти во својата школа, па после Рашфорд, Лингард и МекТоними му понуди професионален договор на уште еден талент.

Станува збор за 17-годишниот Ларџи Рамазани го потпиша првиот професионален договор со клубот. Тој е дете на Андерлехт, а во Јунајтед пристигна во 2007 година.

Младиот фудбалер одигра клучна улога во триумфот во Премиер Лигата Север, за играчи до возраст од 18 години.

Англиските медиуми пренесуваат дека станува збор за „вундеркинд“ и идна ѕвезда на Манчестер Јунајетед.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top