Advertisements
Славни

Видете како изгледа резиденцијата на Швајнштајгер и Ивановиќ во Чикаго (видео)

Бастиан Швајнштајгер и неговата сопруга Ана Ивановиќ од 2017 година живеат во САД, поточно во Чикаго, каде што германскиот фудбалер настапува во МЛС лигата.

Славниот брачен пар живее во пентхаус во склоп на познатиот хотел „Валдорф Астори“, а имаат и поглед на езерото Мичиген.

Еден од условите на сопругата Ана бил и добриот поглед на новото окружување, пренесуваат тамошните медиуми.

Според медиумите популарниот пар за овој луксуз месечно плаќа 30.000 евра, а доколку сака да го откупи станот ќе мора да искешира 10.000 евра.

Advertisements
To Top