Вебкафе

Видете како денес изгледа девојчето од познатите бисквити Плазма! (фото)


Плазма бисквитете одбележаа многу детства, но се сеќавате на девојчето кое се наоѓаше на паковањето?

Александра Недошан од Кикинда победи во конкуренцијата од 2000 девојки и заврши на кутијата од најпознатите бисквити на Балканот.

„Влегов во првите 10, а финалето беше во Сава центар. Кога ме прогласија за победник, не бев свесна што се случува. Тогаш имав само четири и пол години. Тоа за мене беше едно убаво дружење“ вели Александра.

18 години подоцна, таа прерасна во убавица, а многу нејзини сограѓани ја викаат Бамбика според Бамби која ги произведува бисквитите.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top