Спорт

Видете како Богдановиќ го испрати Леброн по „бурек“

Сакраменто синоќа го одигра еден од најдобрите натпревари сезонава и заслужено славеше над Кливленд (109:95).

Натпреварот го одбележа „финтата“ на Богдановиќ со која го испрати „по бурек“ Леброн Џејмс.

Тоа беше еден од клучните моменти на мечот бидејќи Сакраменто замина на 7 поени разлика.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top