Спорт

Видете го најлудиот пенал во историјата на фудбалот!

Последните години на фудбалските терени можевме да видиме секакви ситуации, но снимката од овој пенал е навистина нешто посебно.

Не е познато на кој натпревар се случило, но со право овој пенал е наречен „најлудиот во историјата“.

Изведувачот од 11 метри ја затресе гредата, топката се одби далеку од голот, голманот веќе почна да слави, а потоа се случи нешто што никој не можеше да го предвиди…

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top