Спорт

Видете го чудниот тренинг на Ѓоковиќ за кој зборува цел свет!


Еден од најдобрите светски тенисери на големо се спрема за престојниот Австралија Опен и враќањето на терените после неколкумесечна пауза.

Српскиот тенисер својот тренинг во Мелбурн го затвори за јавноста, но на социјалните мрежи се појави снимка од паркот каде се гледа необичниот тренинг на Ѓоковиќ.

Новак со долг стап во рацете вежбаше бекхенд, на многу интересен начин….Погледнете!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top