Музика

Видео: Зоран Илиев и Анабела победници на „Макфест 2017“


Синоќа се одржа финалето на 32-то издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2017“, а победата ја однесоа штипјанецот Зоран Илиев и Анабела Атијас.

Дуетот „Од утро до вечер“ им ја донесе победата и парична награда за првото место во вредност од 5.000 евра во денарска противредност. Победниците најавија дека дел од парите ќе бидат дадени во хуманитарни цели.

Второ место освои композицијата „Дождови“ од Мартинијан Кириловски, додека третопласирана беше Антонија Гиговска со композицијата „Погледни ме“.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top