Спорт

Видео: Жесток судар со голманот – Годин остана без три заби!


Атлетико Мадрид синоќа на свој терен ја победи Валенсија со 1:0, меѓутоа мечот го одбележа повредата на Диего Годин.

Уругваецот после судирот со голманот на Валенсија, Нето крвав мораше да го напушти теренот.

Нето со лакт го удри Годин по вилица, а дефанивецот остана без три заби. Од клубот соопштија дека веќе утре фудбалерот ќе биде опериран.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top