Музика

ВИДЕО: Визија со нов спот за песната „Крик”!

Македонскиот алтернативен рок бенд Визија го објави најновиот спот за песната „Крик” од нивниот албум „Гласно!” кој беше издаден во декември минатата година.

Видеото е изработено од Пирамид продукција, во режија на Кристијан Шемко, главните улоги ги толкуваат самите членови на бендот: Марко Џамбазоски, Марко Гапо, Лилјана Јанкова и Синиша Ѓорѓевиќ, а покрај нив како актерка се појавува и Марија Трајан.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top