Спорт

Видео: Спектакуларен гол на Икарди со пета!

Интер после само 30 минута веќе има предност од 0:3 на гостувањето кај Самдорија, а двоен стрелец беше Мауро Икарди.

Аргентинецот со овие два гола стигна до бројкта од 101 гол во Серија А, а токму 101-от беше спектакуларен.

Икарди на фантастичен начин со пета го измами Вивијано и ја смести топката во мрежата.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top