Спорт

Видео: Смешната симулација на Пепе на која се смее цел свет!

Португалија успеа да го победи Мароко со голот на Роналдо, но главна „ѕвезда“ на социјалните мрежи е дефанзивецот Пепе.

Имено, после еден корнер Бенатија го потчукна по грбот екс стоперот на Реал Мадрид, а овој падна како покосен…Навистина смешно.

Поради тоа веднаш Пепе стана предмет на исмејување на социјалните мрежи, па некои од коментарите се дека „навикнат е да паѓа при првиот допир“.

Loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top