Спорт

Видео: Сенегалците со својот танц ќе ви го разубават денот

Репрезентативците на Сенегал во првиот меч ја победија фаворизираната Полска и си ги отворија вратите за пласман во осминафинале.

Дека во редовите на Сенегал владее одлична атмосфера пред денешниот меч против Јапонија, најдобар доказ е следното видео.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top