Спорт

Видео: Салах погодува, Џерард се радува

Ливерпул синоќа ја пречека Рома во полуфиналниот натпревар од Лигата на шампиони, а легендата Стивен Џерард мечот го следеше од вип ложата на „Енфилд“.

Погледнете како се радуваше Џерард на головите на Мохамед Салах во првото полувреме!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top