Спорт

Видео: Роналдо бесен на Зидан – зошто јас по ѓаволите!?


Реал Мадрид вчера оствари многу важна победа на гостувањето кај Атлетик Билбао, а натпреварот го одбележа нервозната реакција на Кристиано Роналдо.

Ѕвездата на Реал Мадрид, Роналдо не остана воопшто задоволен од одлуката на тренерот Зидан да го замени во 78-та минута од натпреварот.

Носителот на „Златната топка“ го поздрави Зидан, но потоа беше фатен од камерите како вика кон клупата: „Зошто јас, по ѓаволите?“.

„Го внесов во игра Иско затоа што сакав средниот ред да го контролира натпреварот до крајот и да внесе смиреност во нашата игра. Роналдо има статус како и секој друг играч во тимот, и може да биде заменет кога јас ќе одлучам во секое време. Може да кажам дека беше среќен по натпреварот затоа што освоивме нови три бода“, изјави Зидан.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top