Спорт

Видео: Ремек- дело на Лингард! Гол кој ќе претендира за најубав на Мундијалот

Англиската репрезентација е решена до врв да ја наполни мрежата на Панама, па после 36 минути игра веќе води со 3:0.

Третиот гол беше вистинско ремек-дело на Џеси Лингард и сигурно ќе претендира за најубав гол на Мундијалот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top