Спорт

Видео: Проектилот на Борозан во Топ 5 голови на колото

Вардар е по вторпат директно во четврт-финалето на лигата на шампионите, а проектилот на Вуко Борозан се најде во Топ 5 голови на колото според ЕХФ.

Црногорскиот репрезентативец на вчерашниот меч со Висла постигна гол кој ЕХФ го смести на четвртото место на листата најубави голови во колото.

Петте најубави погодоци можете да ги погледнете ОВДЕ.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top