Спорт

Видео: Ова е најспектакуларниот нокаут во историјата!

Боречките спортови нудат голема спектакуларност, но секогаш повторно ги изненадуваат љубителите на вакви спортови.

Креатор на еден од најспектакуларните нокаути на сите времиња во К1 дисциплината е романскиот борач Алекс Филип.

Тој во 2014 година го нокаутираше Роман Паламар, па видеото од тој момент е едно од најгледаните на сите времиња. Погледнете!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top