Спорт

Видео: Нова брука на одбраната на Ливерпул


Ливерпул во последниот натпревар од календарската година го пречекува Лестер, а веќе во 3-та минита стигна шок за навивачите на „Енфилд“.

Голот го постигна Џејми Варди и тоа после голема грешка на одбраната на „црвените“. Матип им ја поклони топката на гостите, кои поведоа со 0:1.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top