Спорт

Видео: Несторовски како Леброн Џејмс

Македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски се припремаат за следните натпревари играјќи баскет.

Несторовски е роден голгетер и редовно ги тресе мрежите, но покажа дека е добар и во кошарка…Погледнете!

@nestoro30 vs @alextrajkovski8

A post shared by ФудбалскаФедерација-Македонија (@ffmacedonia) on

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top