Спорт

Видео: Навивач на Уругвај втрча на терен, играчот на Чиле брутално го покоси!

Репрезентацијата на Уругвај синоќа со минимални 1:0 славеше над Чиле и го освои првото место во групата.

На мечот имаше многу возбудбувања. Се започна кога Суарез на изненадување на сите бараше пенал, откако чилеанскиот голман играше со рака во казнетиот простор (ОВДЕ).

Десет минути подоцна еден навувач на Уругвај втрча на терен, а Чилеанецот, Гонзало Хара буквално го покоси. Таквиот потег го налути Суарез кој бараше од судијата да му покаже црвен картон.

Advertisements
To Top