Спорт

Видео: Најатрактивниот автогол кој некогаш сте го виделе!

Вчерашниот натпревар помеѓу Гронинген и Витезе ќе биде запаметен по двата автогола, од кои едниот беше навистина неверојатен.

Играчот на Челзи кој е на позајмица во Витесе, Фанкати Дабо го постигна еден од најсмешните автоголи кои се видени на фудбалските терени.

Под притисок од противнички играч, Дабо од 30 метри се обиде топката да ја врати до својот голман, но за негова жалост таа заврши во мрежата. Погледнете!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top