Спорт

Видео: На натпревар во Серија А се случи нешто невидено до сега!


Во 23-та коло од Серија А на натпреварот помеѓу Болоња и Фиоентина се случи нешто, кое до сега го немавме видено на фудбалските терени.

Имено, од 41-та до 44-та минута двете екипи постигнаа по еден гол и тоа директно од корнер. Најпрво играчот на Фиорентина Верето го изненади голманот на Болоња директно од корнер.

Меѓутоа, само три минути подоцна на истот начин возвратија домаќините со голот на Ерик Пулгар, исто така директно од корнер.

На крајот славеше Фиорентина со голот на Енрико Киеза во 71-та минута.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top