Спорт

Видео: Марсело се пофали со мајсториите на својот син

Ѕвездата на Реал, Марсело, одлучи да го искористи слободното време за да гледа натпревар на младинскиот тим на Реал за кој игра и неговиот син Енцо Алвес Виера.

Иако Марсело е одличен дефанзивец, неговиот син одлично се снаоѓа во нападот и покажа дека го наследил талентот на својот татко.

Младиот Енцо постигна хет-трик, а гордиот Марсело се пофали на социјалните мрежи со талентот на својот син.

Advertisements
To Top