Спорт

Видео: Мајсториите на Меси од младинските кагетории!


За време на празниците додека трае паузата во шпанското првенство, Барселона се одлучи да ги почести фановите со видео на кое се прикажани потезите на Лео Меси додека беше во младинските категории на клубот.

Аргентинецот и оваа година ја заврши со неверојатна статистика – постигна 58 гола, запиша 32 асистенции и го прослави својот 500ти гол за Барселона.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top