Спорт

Видео: Ливерул прими „смешен“ гол, видете ја реакцијата на Ван Дијк!

На социјалните мрежи стана хит видеото на кое се гледа реакцијата на новото засилување на Ливерпул, Вирџил ван Дијк.

Имено, тој од трибините го гледа натпреварот против Лестер, на кој „црвените“ примија гол уште во 3-та минута после една катастрофална грешка на одбраната.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top