Спорт

Видео: Летечкиот Ленард со забивање за Гинис

Торонто синоќа постигна историски успех и се пласираше во големото финале во НБА, а најзаслужен за успехот беше Каваи Ленард.

Ленард натпреварот го заврши со 27 поени, 17 скокови и седум асистенции, а имаше и едно спектакуларно забивање кое го обележа натпреварот.

Advertisements
To Top