Спорт

Видео: Крсте Велкоски како Зидан!

Македонскиот интернационалец Крсте Велковски беше херој за неговиот Сараево во куп натпреварот протов Вележ.

Велковски со својот гол го однесе Сараево во осминафиналето од Купот на БиХ, но голот не беше „обичен“ туку вистинско ремек-дело.

Loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top