Спорт

Видео кое стана хит во светот: Видете што прави овој човек кога Меси ќе даде гол!


Аргентина беше пред императив победа на гостувањето во Еквадор, но се тргна лошо по „гаучосите“ откако примија гол на самиот почеток.

Потоа работите во свои раце ги зеде најдобриот играч на Аргентина, Лео Меси кој постигна хет-трик.

Тоа предизвика незапаметена еуфорија во земјата, а снимката од овој татко кој се радува како мало дете го обикои светот.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top