Спорт

Видео кое го обиколи светот: Видете како Меси фрустрирано реагира на потегот на Ракитиќ!


Барселона викендов ја победи Малага со 2:0 на домашен терен, а Лео Меси не успеа да се запише во листата на стрелци.

Сепак, на интернет се појавија две ситуации на кои се гледа како Аргентинецот искажува незадоволство кон својот соиграч.

Имено, Меси во два наврати му се налути на Иван Ракитиќ кога овој се одлучи за додавање кон дефанзивците, наместо према напред.

Аргентинецот очигледно беше незадоволен од дистрибуцијата на топката и реагираше фрустрирано.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top