Спорт

Видео: Катанец пред ТВ камерите си даде оставка од кормилото на Словенија

Селекторот на словенечката репрезентација Сречко Катанец направи драма откако во директен пренос си даде оставка после несреќниот пораз од Англија.

Словенија синоќа со гол на Хари Кејн во 94-та минута беше поразена од Англија со минимални 1-0. Во последното коло играат против Шкотска, а Катанец пред камерите откри дека тоа ќе биде последен натпревар за него на кормилото.

„Гледам светла иднина за оваа селекција, но без Сречко Катанец. Натпреварот против Шкотска в недела ќе биде мој последен на клупата на словенечката репрезентација”, изјави Катанец додека даваше изјава по натпреварот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top