Спорт

Видео: Јоновски на „тапет“ кај ЕХФ: Кога мајка ви ќе ве праша да ги измиете садовите…


Словенија беше совладана, Македонија одигра одличен натпревар посебно во одбраната, а секако тука е секогаш одличниот Ацо Јоновски.

Јоновски долги години ги брани боите на нашата репрезентатација, одличен беше и во вчерашниот натпревар. Сепак, ЕХФ пронајде ситуација во која во главна улога е токму тој.

На Твитер профилот беше објавено видео од нашиот ракометар со натпис: „Кога мајка ви ќе ве праша да ги измиете садовите“…Погледнете.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top