Спорт

Видео: Јокиќ го срушти Голден Стејт, Хјустон го прегази Кливленд


Синоќа се одиграа нови осум НБА натпревари, а најмногу внимание привлекоа поразите на Голден Стејт и Кливленд.

Голден Стејт Вориорс беше поразен од Денвер со резултат 115-108, а херој за Нагетс беше српскиот репрезентативец Никола Јокиќ кој мечот го завршис о 19 поени и 9 скока.

Кај „воините“, а воедно и на мечот, најефикасен беше Кевин Дурант со 31 поен, но и тоа беше недоволно за позитивен резултат.

Леброн и дружината убедливо беа поразени на домашен терен од Хјустон со резултат 88:120. „Ракетите“ до победата ги предводеше Крис Пол со 22 поени и 11 асистенции, а Рајан Андерсон запиша 22 поени. Кај домашните потврли Леброн Џејмс кој имаше само 11 поени.

Резултати:
ЛА Клиперс – Чикаго 113: 103
Детроит – Мајами Хит 111: 107
Орландо – Вашингтон 98: 115
Кливленд – Хјустон 88: 120
Денвер – Голден Стејт 115: 108
Минесота – Њу Орлеанс 118: 107
Сан Антонио – Јута Џез 111: 120
Сакраменто – Далас 99: 106.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top