Спорт

Видео: Импресивен кам-бек на Кари, Кливленд не личи на себе

Синоќа во НБА лигата се одиграа седум натпревари, а во центарот на вниманието беше кам-бекот на Стеф Кари и поразот на вицешампионот.

Голден Стејт забележа убедлива победа во дуелот со Мемфис од 141-128 а главна фигури во победничкиот тим беше Стеф Кари. Тој е врати по неколкунеделна пауза со извонреден учинок од 38 поени од кои 10 тројки во вкупно 13 обиди.

Кливленд го забележа третиот пораз по ред, четврти во последните пет натпревари. Овој пат Леброн и неговите соиграчи беа немоќни на гостувањето кај Јута (104-101). Главен играч во победата беше Мичел од Јута кој постигна 29 поени, исто толку реализираше и Леброн Џејмс.

Резултати:
Детроит – Сан Антонио 93:79
Њу Орлеанс – Њујорк 103:105
Орландо – Мајами 111:117
Атланта – Портланд 104:89
Јута – Кливленд 104:101
Голден стејт – Мемфис 141:128
Денвер – Филаделфија 102:107

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top