Advertisements
Спорт

Видео: Хет-трик на Кејн, ги мина Роналдо и Лукаку

Англичаните до врв ја наполнија мрежата на Панама и веќе водат со 6:0, а половина од головите ги постигна Хари Кејн.

Напаѓачот на Тотенхем во првото полувреме постигна два гола од пенал, а во 63-та минута го комплетираше хет-трикот.

Со тоа Кејн изби на првото место на листата стрелци на Мундијалот со 5 постигнати гола и ги остави зад себе Роналдо и Лукаку кои до овој момент имаат по 4 гола.

Advertisements

Најпопуларно

To Top