Актуелно

Видео: Хаос во Њујорк – група демонстранти го прекинаа говорот на Ердоган

За време на обраќањето на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во хотел во Њујорк дојде до инцидент кога демонстранти го прекинаа неговиот говор нарекувајќи го „терорист“, по што беа тепани и исфрлени од салата.

Ердоган, кој во во Њујорк присуствува на Генералното собрание на ОН, вчера се обрати на негови приврзаници во хотелот „Мериот Маркис“ на Тајмс сквер каде што беше преинат од група на демонстранти.

На снимките се гледа како обезбедувањето, кое се уште не се знае дали е негово лично или пак на хотелот, ги турка и удира по главата демонстрантите и ги исфрла надвор од хотелот.

Демонстрантите објавија фотографии по социјалните мрежи, кажувајќи дека нивна цел била јавна осуда на Ердоган за неговите политики во Турсија, Сирија и Ирак.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top